6 قدم برای داشتن یک آرایش مناسب محیط کار، راز و رمز‌های آرایش اداری

دسته بندی : مقالات
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

خانم‌های شاغل همیشه برای حضور در محل کار به فکر داشتن یک آرایش ملایم و سبک هستند. اما بیشتر اوقات آرایش آن‌ها به آرایشی غلیط تبدیل می‌شود. بهترین راه ‌برای داشتن آرایش اداری آشنایی با ترفندهای یک مدل میکاپ است که به آرایش بی آرایشی شناخته می‌شود.

آرایش مناسب محیط کار

وقتی به میکاپ صورت فکر می‌کنیم اولین نکته استفاده از رژلب‌های قرمز و ریمل‌های حجم‌دهنده به ذهنمان می‌رسد. اما آرایش‌های غلیظ برای هر محیطی مناسب نیست و باید در مواقعی مانند حضور در یک جلسه رسمی یا محیط کار آرایشی سبک‌تر و صورتی نچرال داشته باشیم. آرایش بی آرایشی یا همان Makeup no makeup یکی از بهترین شیوه‌های میکاپ است که با داشتن آرایش صورت به‌شکلی کاملا طبیعی دیده می‌شود. اگر می‌خواهید در محیط کار خود یک آرایش اداری و رسمی داشته باشید باید نکته‌هایی که در این مقاله از زیبابست را گفته‌ایم به‌صورت کاملا دقیق اجرا کنید. برای شروع یک آرایش رسمی و اداری آماده‌اید؟ پس قدم اول را کنار هم برمی‌داریم.

1. قدم اول، مرطوب کردن پوست قبل از آرایش

یکی از مهم‌ترین و اولین قدم‌هایی که باید در هر نوع آرایشی حتی آرایش اداری بردارید زیرسازی پوست است. شاید تصور کنید در زیرسازی پوست به استفاده از کرم‌پودرها و کرم‌های سنگین گریم احتیاج داریم. اما باید بگوییم تصورتان کاملا غلط است. در زیرسازی پوست برای میکاپ اداری فقط به تمیز بودن و مرطوب بودن پوست صورت نیاز دارید. پس در همین ابتدای کار با استفاده از تونرهای پاک کننده کل صورت خود را از آلودگی‌ها پاک کنید. تونرها پوست را به‌خوبی مرطوب کرده و با پاک کردن آلودگی‌ها، صورت را برای آرایش آماده می‌کنند.

در مرحله بعد با استفاده از سرم‌های آبرسان صورتتان را به خوبی مرطوب کنید. به جز سرم‌های آبرسان، کرم‌های مرطوب کننده هم مفید و کاربردی هستند. بعد از اینکه صورتتان را به خوبی با مرطوب کننده‌ها ماساژ دادید از پرایمر استفاده کنید. پرایمر منافذ باز پوست را می‌بنند و آن را برای مراحل بعدی میکاپ آماده می‌کند. برای اینکه بهترین انواع پرایمر و سرم‌های آبرسان را برای پوستتان به کار ببرید خرید اینترنتی لوازم آرایشی از فروشگاه‌های معتبر را پیشنهاد می‌کنیم. شما از فروشگاه‌ اینترنتی زیبابست می‌توانید بهترین لوازم آرایش را با قیمت مناسب خریداری کنید.

مرطوب کردن پوست، اولین قدم در آرایش کارمندی

2. استفاده از CC کرم و  BB‌کرم برای پوست‌هایی که لک دارند

بعد از مرحله زیرسازی نوبت به استفاده از کرم‌پودر می‌رسد. کرم پودر به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اقلام و لوازم آرایش در کیف آرایشی هر خانمی وجود دارد. اما در میکاپ اداری احتیاجی به استفاده از کرم پودر برای همه خانم‌ها نیست. یعنی اگر پوستی شفاف و بدون لک دارید مرطوب کردن پوست برای شما کافی است. اما اگر پوست شما مبتلا به لک یا جای جوش است CC کرم و BB کرم انتخاب خوبی برای یک دست کردن پوستتان است.

سی سی کرم‌ها و بی بی کرم‌ها به دلیل داشتن بافت سبک برای آرایش‌های روزانه و رسمی مناسب‌ هستند. رنگ کرم پودر هم باید کاملا به پوست شما شبیه و نزدیک باشد. در حقیقت اگر کرم پودر روشن‌تر یا تیره‌تر باشد حالتی مصنوعی و غیر طبیعی به صورتتان می‌دهد. کرم پودر را با اسفنج، قلموهای آرایشی یا دست به‌صورت یکسان روی پوست پخش کنید. بعد از کرم پودر باید از کانسیلر برای پوشاندن تیرگی‌های اطراف چشم، چانه و گونه‌ها کمک بگیرید. کانسیلر باید رنگی مطابق با کرم پودر داشته باشد. مقدار کمی از کانسیلر را در نواحی تیره پوست بزنید و به آرامی پخش کنید تا رنگ کرم پودر و کانسیلر با هم یکی شوند.

کرم پودر، محصولی مناسب برای پوشاندن عیب‌های صورت

3. سایه‌های پودری بهترین انتخاب برای مرتب کردن ابرو در آرایش اداری

اگر ابروهای پر پشت و مرتبی دارید به اصلاح و آرایش ابروها نیازی نخواهید داشت. اما اگر ابروهای کم پشتی دارید بهتر است با استفاده از یک سایه پودری هم‌رنگ ابروها، داخل آن‌ها را پر کنید. خطوط ابرو را به خوبی بپوشانید و حالت زیبایی به آن‌ها بدهید. به‌یاد داشته باشید منظور ما از پر کردن ابروها رنگ‌های غلیط و پررنگ نیست. همین که بین ابروها پوشانده شود کافی است به همین دلیل استفاده از سایه‌های پودری به جای استفاده از مدادها و ماژیک‌های ابرو پیشنهاد می‌شود.

4. آرایش چشم، خیلی حرفه‌ای فقط خط‌های چشم را پر رنگ کنید

برای آرایش چشم باید ظرافت و دقت بسیاری داشته باشید. در آرایش کارمندی اصلا قرار نیست که از خط چشم‌های بلند و پررنگ یا ریمل‌های حجیم و سایه‌های غلیظ استفاده کنید. آرایش چشم را با خط چشم کشیدن شروع ‌کنید. با استفاده از یک مداد چشم یا ماژیک خطی داخل پلک بالایی روی خط رویش مژه‌ها را کمی تیره‌تر کنید. به‌یاد داشته باشید در آرایش مناسب سرکار فقط خط‌های اجزای صورت را کمی پررنگ می‌کنیم تا زیباتر دیده شوند. بعد از اینکه خط چشم را داخل پلک بالایی کشیدید با کمک یک سایه پودری قهوه‌ای رنگ و برس یک خط کمرنگ روی پلک پایینی بکشید.

برای خط چشم پلک پایین می‌توان از مداد هم کمک گرفت ما با توجه به اینکه مداد رنگ تیره‌تری دارد بهتر است از سایه استفاده کنید. بعد از تمام شدن مراحل خط چشم‌ها، با استفاده از مداد کانسیلر داخل پلک پایین را یک خط ظریف بکشید. همچنین داخل چشم‌ها را هم با کمک همین مداد کانسیلر کمی پر کنید. این کار به درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها کمک می‌کند. در انتها هم با کمک ریمل و فرمژه به مژه‌ها حالت بهتری ببخشید و بعد از فرمژه با استفاده از نوک فرچه ریمل مژه‌ها را ریمل بزنید.

نحوه درست ریمل زدن در آرایش مناسب سرکار

5. کانتورینگ و هایلایت ملایم برای عمق دادن به صورت و گونه‌ها

برای اینکه صورت و گونه‌ها حالت بهترین داشته باشد با پلت کانتورینگ که رنگ قهوه‌ای طبیعی دارند روی خط گونه‌ها را هایلایت کنید. برای هایلایت گونه‌ها از رژگونه اصلا استفاده نکنید چون آرایش شما را از حالت محو خارج می‌کنند. در آخر هم با کمک یک هایلایتر صورتی ملایم که کمی هم براق است بالای خط گونه‌ را بپوشانید. این کار باعث می‌شود که گونه‌های شما حالتی براق و طبیعی داشته باشد. بعد از آرایش گونه‌ها نوبت آرایش لب می‌شود. برای این کار باید یک رژلب با رنگی مناسب محیط را خریداری یا استفاده کنید.

کانتورینگ گونه برای آرایش مناسب محیط کار

6. برای آرایش بی آرایشی از رژلبی شبیه به رنگ لب‌ها استفاده کنید

برای آرایش کارمندی یا همان آرایش مناسب سرکار احتیاج به استفاده و خرید رژ گونه یا رژلب‌های تیره و چرب ندارید. در این سبک آرایش بیشتر از رنگ‌های مات و طبیعی استفاده می‌کنیم که حالت طبیعی چهره را حفظ کند. در انتهای آرایش قسمت‌های مختلف صورت باید به آرایش لب‌ها بپردازید. یک رژلب صورتی مات ملایم یا رنگی که با پوست لب‌ها هم‌خوانی داشته باشد بهترین انتخاب برای تکمیل آرایش است. البته بالم لب یا برق لب هم گزینه بسیار مناسبی برای آرایش لب‌ها به شمار می‌رود.

بالم لب برای آرایش بی آرایشی و آرایش مناسب کار

در این زمان دیگر مراحل آرایش سبک و اداری شما به پایان رسیده است. با انجام این ترفندها یا مراحل آرایش کارمندی که در این مقاله آن‌ها را به شما آموزش دادیم یک صورت بشاش و زیباتر بدون مشخص بودن آرایش خواهید داشت. آیا با آرایش‌های سبک و محو برای محیط‌های رسمی موافقید؟ کدام سبک آرایش را برای محل کار یا اجتماع‌های رسمی می‌پسندید؟ پاسخ خود را در انتهای همین صفحه با ما و خوانندگان مجله زیبابست در میان بگذارید.

همچنین می‌توانید همین حالا بهترین انواع لوازم آرایش را با قیمت‌های باورنکردنی از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی زیبابست خریداری کنید. سفارش‌های شما ظرف مدت ۳ روز کاری در هر شهری از ایران که باشید به آدرس مورد نظر ارسال خواهد شد.

امکان تعویض کالا تا 7 روز پس از خرید
امکان پرداخت هزینه در زمان تحویل کالا
ارسال رایگان خریدهای بالای 100 هزار تومان