آرایش اسموکی، آرایشی جذاب و تماشایی برای چشم‌ ها

دسته بندی : مقالات
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

میکاپ صورت سبک های مختلفی دارد که در موقعیت های مختلف می توان یکی از این سبک ها را با توجه به فرم صورت انتخاب کرد. میکاپ اسموکی یکی از شیک ترین مدل های آرایش صورت است که بیشتر روی آرایش چشم ها متمرکز است.

آرایش اسموکی چیست

شاید بارها این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که آرایش اسموکی چیست؟ آرایش اسموکی یا همان آرایش دودی یک سبک متفاوت از میکاپ صورت است که با استفاده از سایه‌ های تیره چشم ها را آرایش می کنند. برای اینکه در مجالس و مهمانی ها بتوانید برای آرایش صورت از میکاپ اسموکی استفاده کنید باید با فرم صورت، ابزار آرایشی و نحوه استفاده از آنها به خوبی آشنا باشید. در این مقاله از زیبابست به طور کامل درباره نحوه انجام آرایش اسموکی از زیرسازی تا بهترین مدل مو برای این سبک آرایش صحبت می کنیم. از شما هم دعوت می کنیم برای آشنایی با Smokey makeup در این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین زیرسازی پوست برای میکاپ اسموکی؛ صفر تا صد زیرسازی پوست قبل از میکاپ

میکاپ اسموکی یک آرایش غلیظ و سنگین است و باید حتما یک زیرسازی اصولی روی پوست خود انجام دهید. برای شروع زیرسازی بهتر است صورت خود را با روغن‌ ها یا کرم های نرم کننده، ماساژ دهید. این کار کمک می کند که پوست شما دچار چروک های کاذب بعد از استفاده کرم پودرها نشود. سپس با یک کرم پودر همرنگ پوست و یک اسفنج صورتتان را به طور یکدست کاور کنید.

بعد از اینکه کرم پودر یا لیکوئیدهای مختلف را روی صورت قرار دادید با استفاده از کانتور صورت حالت بهتری به چشم ها، بینی، لب ها و چانه خود بدهید. در این مرحله با استفاده از یک فیکساتور می توانید آرایش مرحله زیرسازی را روی صورت خود فیکس کنید. بعد از زیرسازی پوست صورت می‌ توانید پوست پلک چشم ها را نیز با استفاده از کانسیلر و پرایمر به طور کامل زیرسازی کنید. بهترین لوازم آرایشی مربوط به مرحله زیرسازی صورت را می توانید از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی زیبابست تهیه کنید.

زیرسازی پوست، اولین قدم در آرایش اسموکی

نحوه آرایش چشم ‌ها در میکاپ اسموکی؛ روش صحیح آرایش برای 4 حالت مختلف چشم

در آرایش اسموکی، چشم ها بیشترین تاثیر و اهمیت را دارند. پیش از هر اقدامی باید حالت چشم های خود را به خوبی بشناسید تا بهترین مدل آرایش را انجام دهید. سایه، ریمل و خط چشم از جمله لوازم آرایش مورد نیاز برای شروع آرایش چشم هستند. معمولا سایه هایی که برای آرایش اسموکی استفاده می شوند از رنگ های دودی، طلایی و نقره ای هستند. مدل گربه ای هم پرطرفدارترین سبک آرایش اسموکی برای چشم است. در این مدل خط چشم و سایه را به صورت تیز به سمت خارجی پلک های چشم هدایت می کنید. در ادامه برای 4 حالت چشم نحوه آرایش اسموکی را با توجه به ظاهر چشم ها شرح می دهیم.

1- آرایش اسموکی برای چشم های نزدیک به همدیگر

برای چشم هایی که فاصله کمی با یکدیگر دارند آرایش باید به صورتی باشد که این فاصله را متعادل کند. برای این کار ابتدا کل پلک را با سایه صدفی و روشن بپوشانید. سپس کمی از سایه تیره را در قسمت های خارجی چشم بزنید و در امتداد پلک بالایی به سمت بیرونی پلک هدایت کنید. در قسمت میانی پلک هم سایه ای با رنگ متوسط انتخاب کنید و روی پلک بزنید.

پلک ها پوست حساسی دارند. برای رعایت بهداشت پوست اطراف چشم و پلک ها بهتر است از سایه ها و قلم های استاندارد استفاده کنید. استفاده از لوازم آرایش نامرغوب برای چشم ها می تواند آسیب های جبران ناپذیری داشته باشد.

آرایش اسموکی لایت در چشم‌های نزدیک به هم

2- آرایش اسموکی برای چشم های پف دار

برای آرایش اسموکی چشم های پف دار از سایه های سیاه و دودی استفاده نکنید. این کار باعث می شود تا چشم ها ریز و کوچک دیده شوند. رنگ های متوسط مانند قهوه ای روشن بهتری انتخاب سایه برای چشم های پف دار هستند. برای آرایش اسموکی چشم باید سایه تیره تر را از قسمت انتهایی پلک تا قسمت پف دار بکشید. از همان سایه هم در قسمت پایینی تا میانه خط مژه ها بکشید.

به یاد داشته باشید آرایش اسموکی یک آرایش سنگین برای پوست و اجزای صورت است. گاهی اوقات برای پاک کردن این آرایش به غیر از صابون به محلول های شستشو دهنده ماننده بهترین تونر صورت نیاز دارید. تونرها به طور تخصصی پوست صورت را از همه آلودگی ها پاک می‌ کنند و اثر از باقیمانده های آرایش روی پوست شما نمی گذارند.

آموزش میکاپ اسموکی ساده برای چشم های پف دار

3- آرایش اسموکی برای چشم های با فاصله از هم

آرایش چشم هایی که از هم فاصله قابل توجهی دارند باید طوری باشد که چشم ها را نزدیکتر به همدیگر نشان دهد. اگر سایه را در قسمت داخلی چشم ها بزنید باعث می شود تا چشم ها فاصله کمتری داشته باشند. سایه روشن را در قسمت بیرونی و استخوانی پلک بزنید و قسمت میانی چشم را با سایه متوسط بپوشانید. در انتهای کار سایه تیره را روی خط مژه ها بزنید و به سمت بالای پلک بکشید و پایین چشم ها را هم تا قسمت داخلی با سایه سیاه بپوشانید.

4- آرایش اسموکی برای چشم های برجسته و درشت

میکاپ اسموکی بهترین سبک آرایش چشم برای چشم های برجسته و درشت است.  این چشم ها فضای مناسبی بین پلک تا چشم دارند و به همین دلیل خیلی راحت می توانید کل پلک را با سایه دودی و سیاه بپوشانید. خط چشم پهن هم یکی دیگر از گزینه های Smokey makeup برای چشم های برجسته است. استخوان های گونه را هم در این روش می توانید هایلایتر بزنید تا استخوانی تر دیده شوند. در قسمت های مژه های بالا و پایین هم می توانید یک سایه تیره بزنید تا چشم ها جذاب تر نمایش داده شوند.

آرایش اسموکی شاین برای چشم های برجسته

انتخاب رنگ رژ در میکاپ اسموکی؛ رژلب های مات بهترین انتخاب برای آرایش اسموکی

حالا دیگر می دانیم آرایش اسموکی چیست و نحوه آرایش چشم ها چه تاثیری در زیباتر شدن این سبک آرایش دارند. انتخاب رنگ رژلب به دلیل اینکه جلوه آرایش چشم ها را از بین نبرند اهمیت بسیاری دارد. بهترین رنگ رژلب برای آرایش اسموکی رنگ های مات و بدون چربی با رنگ های کالباسی و شکلاتی و برق لب با تناژ رنگی صورتی یا نارنجی است.

انتخاب رنگ ٰرژلب در آرایش اسموکی،‌ مهم‌ترین ترفند برای جلوه بیشتر چشم‌ها

نحوه آرایش گونه‌ ها در آرایش اسموکی؛ تکنیک های جذاب برای گونه سازی در میکاپ

در آرایش اسموکی بهترین گزینه برای رنگ ٰرژگونه، انتخاب رنگی هماهنگ با رژلب است. رژگونه را نباید از رنگ‌ های متضاد یا ناهماهنگ با رژ انتخاب کنید. اگر توانایی گریم گونه ها را دارید، برجسته کردن گونه برای آرایش اسموکی می تواند به زیباتر شدن صورت و هماهنگی حالت گونه ها و چشم ها کمک کند. دقت کنید که خط برجستگی ها و فرورفتگی های صورت را به دقت هایلایت کنید تا چهره شما حالتی طبیعی به خود بگیرد.

آرایش و رنگ موهای مناسب برای میکاپ اسموکی؛ زیباتر و متفاوت دیده شوید

بعد از آرایش صورت انتخاب یک مدل زیبا برای موها می تواند به زیباتر شدن چهره شما کمک بسیاری کند. انتخاب رنگ مو و مدل آن بستگی به حال صورت شما دارد و باید به گونه ای انتخاب کنید که مناسب چهره شما باشد. برشینگ، بافت،‌ شینیون و مدل‌ های فشن انتخاب خوبی برای مدل موها همراه با آرایش اسموکی به شما می روند. افرادی که پیشانی های بلندی دارند بهتر است مدل های فشن و موهای چتری را امتحان کنند تا چهره زیباتری داشته باشند. اگر هم جزو افرادی هستید که پیشانی کوتاه دارید با مدل شینیون های جمع شده و گوجه ای صورت شما جذاب تر دیده می شود.

مدل موها، آخرین قدم در تکمیل میکاپ اسموکی

در این مقاله به طور کامل توضیح دادیم که آرایش اسموکی چیست و برای اینکه چهره جذابتری داشته باشید باید چه مواردی را رعایت کنید. اگر تجربه ای در زمینه سبک های مختلف آرایشی خصوصا میکاپ اسموکی دارید در پایین همین صفحه با ما و خوانندگان مجله زیبابست در میان بگذارید.

امکان تعویض کالا تا 7 روز پس از خرید
امکان پرداخت هزینه در زمان تحویل کالا
ارسال رایگان خریدهای بالای 100 هزار تومان