ترفند آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت با آرایش

دسته بندی : مقالات
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

خانم‌های بسیاری به دلیل داشتن صورت‌های گرد و تپل احساس نارضایتی می‌کنند. خوشبختانه ترفندهای آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت به تعداد بی‌شماری وجود دارد. شما می‌توانید به کمک این ترفندها صورت خود را لاغر و ظریف‌تر از همیشه نشان دهید.

ترفندهای آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت

افرادی که صورت‌های گرد و تپل دارند برخی مواقع با انجام اشتباهات رایج آرایشی باعث می‌شوند که صورتشان درشت‌تر و گاهی هم چاق‌تر دیده شود. اگر با ترفندهای آرایشی برای لاغری صورت آشنا باشید می‌توانید به سادگی از مشکل چاق دیده شدن صورت خود جلوگیری کنید. پیش از هر چیزی باید توضیح دهیم که با کمک کانتورینگ صورت می‌توانید قسمت‌های درشت را مخفی کنید و لاغرتر نشان دهید.

برای کانتورینگ صورت به هایلایترهای تیره و روشن نیاز دارید. هایلایت‌های تیره برای مخفی کردن و پوشاندن عیب‌ها و هایلایت‌های روشن برای درشت‌تر و نمایان شدن قسمت‌های مختلف صورت به کار برده می‌شود. در ادامه این مقاله موارد بیشتری را درباره ترفندهای آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت عنوان می‌کنیم.

1- کانتور کردن برای لاغر نشان دادن صورت، خاص و زیباتر دیده شوید

یکی از مطمئن‌ترین روش‌ها برای لاغر نشان دادن صورت، کانتورینگ است. برای کانتور کردن صورت به پالت‌های هایلایتر نیاز دارید که رنگ‌های روشن و تیره‌ای داشته باشد. اگر صورت لاغری دارید بهتر است از هایلایت‌های تیره استفاده نکنید چون ظاهری غیر طبیعی و ناخوشایند خواهید داشت.

اما افرادی که صورت‌های پر و چاق دارند باید از هایلایت‌هایی که یک تا دو درجه از پوستشان تیره‌تر است برای برجسته‌ کردن تو رفتگی‌های صورت استفاده کنند. مهم‌ترین بخش کانتور صورت قسمت بینی و گونه‌هاست که تاثیر قابل توجهی در ظریف نشان دادن صورت دارند. بهترین کرم پودرها و هایلایترهای تیره برای کانتور صورت، گونه و بینی را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی زیبابست تهیه کنید. با ترفندهایی که در ادامه مطلب توضیح می‌دهیم چهره خودتان را طراحی کنید.

کانتور صورت‌های چاق و گرد برای لاغر نشان داده شدن

کانتور گونه برای لاغری صورت؛ استخوان‌های گونه را برجسته‌تر کنید

برای لاغر نشان دادن صورت باید به خوبی به فرم صورت خود آگاه باشید. افرادی که صورت‌های گرد و چاقی دارند باید با کانتور گونه‌ها به صورت خود ظرافت بیشتری ببخشند. هدف از کانتور کردن گونه‌ها برجسته کردن استخوان‌های صورت است. برای برجسته کردن استخوان‌های گونه با استفاده از یک هایلایت تیره یک سایه تیره به‌صورت مورب از پایین استخوان گونه به سمت لاله گوش‌ها بکشید. با کمک یک اسفنج قسمت‌های پایینی خط هایلایت را تیره کنید.

کانتورینگ بینی‌های پهن؛ بینی خود را قلمی و ظریف طراحی کنید

برای اینکه بعد از آرایش صورت لاغر و ظریفی داشته باشید باید از کانتور برای طراحی بینی هم استفاده کنید. اگر بینی پهنی دارید بهتر است در لوازم آرایش خود همیشه هایلایتر و کرم پودرهایی که دو الی سه درجه تیره‌تر از پوستتان داشته باشید.

برای لاغر نشان دادن بینی در دو طرف کناره‌های بینی هایلایت تیره بکشید و پیش از رسیدن به قسمت حفره‌های بینی خط را متوقف کنید. در قسمت پل بینی هم یک خط کوچک با کانتور تیره بکشید و سپس این خط‌ها را با رنگ‌های دیگر ترکیب کنید.

کانتور کردن بینی‌های پهن برای لاغر شدن صورت

2- با آرایش تیره پیشانی را ظریف‌تر از همیشه نشان دهید

یکی از مهم‌ترین قسمت‌های صورت که در نگاه اول به خوبی دیده می‌شود پیشانی است. در صورت‌های درشت بهتر است با استفاده از هایلایت‌های تیره، پیشانی را تیز ظریف‌تر و کوچک‌تر نشان دهید. برای این کار هایلایت تیره را به سمت قسمت رویش موها و گیجگاه‌ها بکشید و سپس خط کانتور را به ملایمت محو و با رنگ پوست ترکیب کنید.

به‌یاد داشته باشید کانتور کردن یکی از روش‌های سنگین گریم و آرایش است و در صورتی که پوست به خوبی شست‌وشو داده نشود باعث کم آبی و آسیب رساندن می‌شود. برای شست‌وشوی صورت بعد از آرایش‌های روزانه یا سنگین بهتر از بهترین ژل شستشوی صورت استفاده کنید. با کمک ژل‌های شست‌وشو دیگر نگران ذرات باقیمانده لوازم آرایشی و کرم پودرهای سنگین و چرب نخواهید بود.

3- مدل ابروها برای لاغر نشان دادن صورت؛ ابروهای گرد ممنوع

بعد از کانتور کردن پیشانی باید به مدل ابروهای خود رسیدگی کنید. شاید دور از تصور باشد اما مدل ابروها یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده در فرم صورت به شمار می‌روند. حالت ابروها می‌تواند تاثیر مستقیم در زیبایی و چگونگی نمایش صورت داشته باشند. به‌عنوان مثال ابروهای گرد باعث چاق‌تر نشان دادن صورت می‌شوند. بهترین مدل ابروها برای لاغر نشان دادن صورت،‌ ابروهای قوس دار است. در ابروهای قوس دار، کمان ابرو کمی بالاتر از تاج ابرو است و این موضوع به لاغرتر دیده شدن صورت کمک می‌کند.

ابروهای کمانی، بهترین انتخاب برای لاغر دیده شدن صورت

4- آرایش پررنگ چشم‌ها، آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت

انتخاب مدل آرایش چشم برای لاغر نشان دادن صورت کاملا بستگی به حالت چشم‌های شما دارد. اگر چشم‌های درشتی دارید فقط کافی است که از ریمل استفاده کنید. اما اگر چشم‌های ریزی دارید با استفاده از ریمل، سایه و خط چشم‌های گربه‌ای سعی کنید چشم‌های شما حالت درشت‌تری بگیرند. هر چه چشم‌ها درشت‌تر نمایش داده شوند قسمت‌های پر صورت کمتر دیده می‌شوند.

آرایش کردن به‌طور روزانه و مداوم می‌تواند باعث کاهش آبرسانی به پوست شود. برای پیشگیری از خشکی پوست بهتر است پیش از آرایش از کرم‌های مرطوب کننده استفاده کنید. اما باز هم نمی‌توانید از آسیب‌های اشعه خورشید روی پوست جلوگیری کنید. به همین دلیل مناسب‌ترین راهکار، استفاده از بهترین کرم ضد آفتاب برای پیشگیری از آسیب‌های اشعه‌های آفتاب و تامین ویتامین‌ها و رطوبت مورد نیاز پوست است.

آرایش چشم‌های گربه‌ای، یک ترفند جذاب برای لاغر نشان داده شدن صورت

5- حالت طبیعی لب‌ها را حفظ کنید، با کمک بالم لب لاغرتر دیده شود

رنگ رژلب و نحوه آرایش صورت می‌تواند به راحتی صورت شما را لاغرتر یا چاق‌تر نشان دهد. برای لاغر نشان دادن صورت بهترین راه حفظ حالت طبیعی لب‌ها و استفاده نکردن از رژهای تیره و دودی است. استفاده از بالم لب‌های روشن و رژهای صورتی و کالباسی می‌تواند به لاغرتر دیده شدن صورت شما کمک بسیاری کند. با استفاده از رژلب‌های ملایم و روشن باعث می‌شوید تا لب‌های شما درشت‌تر دیده نشوند و صورتتان حالت ظریف‌تری پیدا کند.

6- غبغب خود را محو کنید تا لاغرتر دیده شوید

غبغب‌های بزرگ و درشت همیشه باعث کاهش اعتماد به نفس و ظاهری ناخوشایند می‌شوند. برای لاغر نشان دادن صورت مهم‌ترین قدم محو کردن غبغب است تا همه قسمت‌های چهره با هم متعادل شوند. برای مخفی کردن غبغب بهترین روش استفاده از کرم‌های برنزه در ناحیه پایین فک و غبغب است. بعد از اینکه مقداری از کرم برنز را روی غبغب خود زدید باید با کمک یک برس یا اسفنج آن را به خوبی روی پوست پخش کنید. سعی کنید این کار را خیلی طبیعی و ملایم انجام دهید تا دیگر چاقی صورتتان دیده نشود.

لاغر کردن غبغب با کمک کرم‌های برنزه کننده

7- با کمک برنزه‌ کننده‌ها، چانه را کوچک‌تر کنید

بسیاری از صورت‌ها تپل در قسمت چانه و فک بیشتر از بخش‌های دیگر چهره خود، جلب توجه می‌کنند. اما این موضوع اصلا نگران کننده نیست. با کمک یک کرم برنزه کننده می‌توانید به سادگی چانه خود را کوچک‌تر کنید. برای پوشاندن چانه‌های بزرگ باید مقداری از کرم‌های برنزه کننده را روی خط‌های آرواره بکشید و به آرامی با رنگ پوست ترکیب کنید.

به‌یاد داشته باشید زیاده‌روی در استفاده از کرم‌های برنزه کننده باعث ظاهری زشت و نامناسب می‌شود. اگر با متعادل سازی صورت آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم مطالعه مقاله کانتورینگ چیست را از دست ندهید. با مطالعه این مقاله به سادگی می‌توانید مانند حرفه‌ای کانتور صورت را انجام دهید.

8- مدل مو برای لاغر نشان دادن صورت،‌ ساده و زیبا دیده شوید

بعد از اینکه کانتورینگ صورت به پایان رسید باید به مدل موهای خود فکر کنید. بدون شک مدل موها تاثیر بسیاری در ظریف‌تر یا درشت دیده شدن صورت شما دارند. موهای کوتاه مانند مدل‌های مصری تاثیر بسیاری در لاغرتر دیده شدن صورت خواهند داشت. افرادی هم که موهای بلندی دارند بهتر است آن‌ها را به سمت بالای سر هدایت کنند، با این روش صورت کشیده‌تر و لاغرتر دیده می‌شود.

بهترین مدل مو برای لاغر نشان دادن صورت

خرید لوازم آرایش حرفه‌ای و ابزار کانتورینگ از فروشگاه اینترنتی زیبابست

با مطالعه این مقاله با ترفندهای جالب آرایشی برای لاغر نشان دادن صورت آشنایی کاملی پیدا کردید. به‌یاد داشته باشید برای آرایش و میکاپ صورت استفاده از لوازم آرایش اصل و معتبر هم تاثیر بیشتری دارد و هم باعث آسیب رساندن به پوست نمی‌شود. در فروشگاه اینترنتی زیبابست می‌توانید بهترین لوازم آرایش را برای کانتور و میکاپ صورت خریداری کنید و در کمترین زمان ممکن در آدرس تعیین شده تحویل بگیرید.

امکان تعویض کالا تا 7 روز پس از خرید
امکان پرداخت هزینه در زمان تحویل کالا
ارسال رایگان خریدهای بالای 100 هزار تومان