طریقه زدن کانتور و هایلایت مناسب فرم صورت تان را از اینجا یاد بگیرید!

دسته بندی : سایر
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

هایلایتر و کانتورینگ به عنوان دو تکنیک و شیوه آرایشی که مکمل یکدیگر هستند با هدف برجسته سازی و متعادل سازی قسمت های مختلف صورت باعث می شود نقاط قوت صورت بهتر نشان داده شود و بالعکس قسمت های از صورت که می خواهیم کوچکتر بنظر برسد یا چندان دیده نشود با اصلاح فرم صورت تغییر پیدا کند اما لازم نیست تاثیرات آن کاملا نمایان باشند .

اگر می خواهید آرایشی جذاب و در عین حال طبیعی داشته باشید نیاز است علاوه برانجام تکنیک های درست کانتورینگ و هایلایتر مهارت کافی هم کسب کنید. ما در این مقاله از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی زیبابست قصد داریم طریقه ی صحیح کانتورینگ و هایلایت متناسب با انواع فرم صورت را به ساده ترین شکل به شما آموزش دهیم همراه ما باشبد.

آشنایی با کاربردهای هایلایتر و کانتور

گاهی اوقات می توان برای داشتن آرایشی حرفه ای و زیبا ایرادات و لک های صورت را به کمک لوازم آرایش مناسب به بهترین شکل پنهان کرد تا چهره تان خوش فرم و متعادل تر به نظر برسد.

کانتورینگ تکنیکی است که با پوشش دهی کامل نواقص و ضعف های صورت با استفاده از پودر و یا کرم فشرده ای که معمولا سه درجه از رنگ پوست تان تیره تر است به راحتی می تواند چهره ی ایده آلی برای شما ایجاد کند در واقع کانتور با جلوه مات برای اصلاح فرم صورت در قسمت های مختلف صورت (چانه، کناربینی، گونه ها، حاشیه فک، صورت و نقطه ی T شکل که همان خط روی بینی و بالای ابرو است) استفاده می شود که می خواهیم تمرکز را روی آن قسمت ها کاهش دهیم.

آموزش هایلایتر

هایلایتر با چند درجه روشن کردن رنگ پوست یک روش عالی برای درخشان شدن قسمت هایی از صورت است که تمایل دارید بیشتر نمایان شود و معمولا در بالاترین نقاط صورت ( استخوان گونه، شقیقه ها، استخوان ابرو، گوشه داخلی چشم، مرکز چانه، مرکز لب بالایی و در امتداد پل بینی) که می خواهید برجسته دیده شود استفاده می شود.

هایلایتر دارای انواع مختلف مایع، پودری و کرمی است که می توان مدل مایع را به خاطر سازگاری با انواع پوست و همینطور بافت سبکی که دارد جزو پرکاربردترین آن ها معرفی کرد.

آموزش کانتورینگ و هایلایتر برای انواع فرم صورت

کانتور و هایلایت به عنوان لوازم آرایش صورت تخصصی به شما کمک می کند تا صرف نظر از هر فرم چهره ای که دارید ظاهر مورد علاقه ی خود را پیدا کنید. از آنجایی که کانتور و هایلایت هر فرم صورتی با هم متفاوت است برای ایجاد برجستگی و تقارن مناسب باید حتما به فرم صورت خود توجه کنید زیرا هایلایت و کانتور کردن نامناسب با فرم صورت ممکن است باعث بد حالت شدن صورت شود و زیبایی تان را تحت تاثیر قرار دهد.

آموزش کانتور برای صورت بیضی

صورت بیضی: در این فرم که یکی از ایده آل ترین فرم صورت است عرض صورت کمتر از طول آن است و معمولا پیشانی کوتاهتر از چانه است به همین خاطر کانتور کردن نواحی مثل پل بینی و روشن کردن مرکز پیشانی و چانه می تواند به تعادل آن کمک زیادی می کند.

آموزش هایلایتر برای صورت قلبی

صورت قلبی: یکی از ویژگی بارز در صورت های قبلی چانه باریک، نوک تیز و پهن بودن پیشانی است که استفاده از سایه ای چند درجه تیره تر از رنگ پوست تان روی دو طرف پیشانی، شقیقه ها و استخوان های گونه می تواند در ایجاد توازن بین نیمه باریک پایین صورت و نیمه پهن تر بالای صورت موثر باشد به همین ترتیب چون چانه و فک باریک تر از سایر نقاط است بهتر است با سایه روشن تر برجسته تر شوند.

آموزش کانتورو هیلایتر برای صورت مربع

صورت مربع: در صورت های مربعی شکل پهنای پیشانی، استخوان گونه و فک برابر است. در این فرم صورت علاوه بر کناره های صورت لازم است قسمت های پیشانی و چانه را هم کانتور کنید تا ارتفاع صورت کمتر به نظر برسد.

آموزش هایلایت صورت مستطیلی

صورت مستطیل: زمانیکه طول صورت شما بیشتر از عرض پیشانی، استخوان گونه و خط فک شما باشد حالت صورت مستطیلی دارید. تکمیل کانتور در امتداد پیشانی و خط فک می تواند در کوچک کردن مناطقی از صورت که بیشتر به چشم می آید تاثیرگذار باشد.

آموزش هایلایت صورت گرد

صورت گرد: درصورت گرد برخلاف صورت های مربع شکل گوشه های صورت گرد تر و طول و عرض صورت یکسان است که با کانتورینگ زاویه دار روی پیشانی، در سراسر شقیقه، زیر استخوان گونه و خط فک می توانید به جذابیت هر چه بیشتر چهره ی تان کمک کنید.

چه زمانی از کانتورینگ و هایلایتر در آرایش استفاده می کنیم؟

مهم ترین مرحله قبل کانتورینگ و هایلایت صورت مرطوب کردن و زیرسازی پوست است که می توانید یکدست سازی پوست را با فونداسیون ( پرایمر، کرم پودر یا پنکک) مناسبی که به رنگ پوست تان نزدیک باشد انجام دهید.

همانطور که در مقاله کانتورینگ چیست اشاره کردیم در مرحله ی بعد باید کانتوری که چند درجه از رنگ پوست تان تیره تر است و جلوه ی ماتی دارد روی نواحی مثل گودی گونه ها، شقیقه ها، خط مو، خط فک و کناره های بینی بزنید سپس با استفاده از هایلایتر یا سایه ای که پایه روشن تر از رنگ پوست تان دارد قسمت های بالای استخوان گونه، پل بینی، استخوان ابرو، پیشانی و چانه عمق دهید و برجسته کنید در انتها هم ابتدا قسمت های هایلایت شده و بعد قسمت های کانتور شده را به خوبی محو کنید تا خطی روی صورت تان باقی نماند.

امکان تعویض کالا تا 7 روز پس از خرید
امکان پرداخت هزینه در زمان تحویل کالا
ارسال رایگان خریدهای بالای 100 هزار تومان