کانتورینگ چیست؟ ترفندهای زیبایی با متعادل سازی چهره

دسته بندی : مقالات
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

گاهی اوقات برای داشتن چهره‌ای زیباتر باید قبل از شروع میکاپ، با کمک کانتورینگ و هایلایت برخی از قسمت‌های صورت را تغییر دهیم. با توجه به اینکه هر صورتی یک جام یا فرم منحصربه‌فرد دارد نحوه انجام کانتورینگ هم در صورت‌های مختلف تغییر می‌کند.

کانتورینگ صورت چیست

اگر با کانتورینگ صورت آشنایی ندارید، نگران نباشید. چون می‌خواهیم در این مقاله به‌طورکامل توضیح دهیم که کانتورینگ چیست و چه تاثیری روی چهره دارد. کانتورینگ یا همان متعادل سازی چهره یک روش است که به وسیله بعضی از بخش‌های صورت کمتر دیده می‌شود. در حقیقت فرایند گریم صورت از انجام کانتورینگ و هایلایت تشکیل می‌شود و به زیباتر شدن چهره کمک می‌کند.

برای انجام یک کانتورینگ حرفه‌ای و اصولی باید با فرم صورت، ابزار و انواع کانتورینگ به خوبی آشنا باشید. با شناخت و تجربه کافی دیگر نیازی به مراجعه به سالن‌های زیبایی برای متعادل سازی یا زاویه سازی صورت قبل از میکاپ نخواهید داشت.

آشنایی با انواع کانتورینگ، معرفی کانتورینگ مخصوص انواع پوست

انتخاب انواع کانتورینگ بستگی به نوع پوست هر فردی دارد. پیش از شروع یا تهیه ابزار کانتورینگ باید دقت کنید پوست شما چرب است یا خشک.در کانتورینگ پوست‌های چرب از انواع پنکیک پودری، کرم‌های برنزه کننده و فیکسرهای تیره استفاده می‌شود. این محصولات معمولا فاقد چربی بوده و مات هستند تا از چرب شدن بیشتر پوست جلوگیری کنند.

اگر هم پوست خشکی دارید باید از محصولاتی استفاده کنید که چربی مورد نیاز پوستتان را فراهم کنند. برای کانتورینگ پوست‌های خشک از  انواع فوم، موس و کرم پودرهای چرب و تیره استفاده می‌شود. بنابراین کانتورینگ به دو نوع خشک و چرب شناخته می‌شود که انتخاب آن‌ها بستگی به نوع پوست دارد. انواع کرم‌ها و پنکیک‌های مورد نیاز برای کانتورینگ را می‌توانید از فروشگاه اینترنتی لوازم آرایشی زیبابست تهیه کنید. با توجه اینکه پوست صورت حساسیت و اهمیت بسیاری دارد بهتر است از خرید لوازم آرایش متفرقه و غیر استاندارد خودداری کنید.

آشنایی با انواع کانتورینگ صورت، متعادل سازی صورت

ابزار مناسب کانتورینگ صورت، مانند حرفه‌ای‌ها آرایش کنید

برای انجام یک کانتورینگ حرفه‌ای باید ابزار و وسایل مناسب را در اختیار داشته باشید. برخی از این ابزارها بخشی از لوازم آرایش شما هستند و برخی دیگر را باید تهیه کنید. مهم‌ترین ابزار مورد نیاز برای کانتورینگ صورت عبارتند از:

  • پرایمر: از پرایمر برای از بین بردن و پوشاندن چین‌وچروک‌ها و جوش‌ها استفاده می‌شود.
  • کرم پودر کانتورینگ: این وسیله برای پوشاندن قرمزی‌های اطراف صورت و یکسان کردن پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • پالت‌های کانتورینگ: با توجه به اینکه در کانتورینگ از پالت‌های تیره و روشن برای قسمت‌های مختلف صورت استفاده می‌شود، بهتر است در پالت خود دو رنگ روشن و دو رنگ تیره در اختیار داشته باشید.
  • پنکیک: در فرایند کانتورینگ از پنکیک به‌عنوان یک فیکس کننده استفاده می‌شود.
  • کانسیلر: بهترین وسیله برای پوشاندن تیرگی‌های اطراف چشم کانسیلر است که می‌توانید قبل یا بعد از کرم پودر از آن استفاده کنید.
  • هایلایتر، براش‌های کانتورینگ و سایه چشم هم از ابزارهای دیگر کانتورینگ به شمار می‌روند.
ابزار مورد نیاز کانتورینگ برای زاویه سازی صورت

فرم صورت، مهم‌ترین موضوع در نحوه انجام کانتورینگ صورت‌های مختلف

هدف از انجام کانتورینگ پوشاندن برخی از عیوب صورت است. با یک زاویه سازی صحیح می‌توانید بخش‌هایی از صورت را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر نشان دهید. اما  پیش از شروع کانتورینگ باید فرم یا جام صورت را به خوبی بشناسید. کانتورینگ صورت‌های گرد با صورت‌های لاغر و کشیده تفاوت بسیاری دارد که باید حتما اصول آن رعایت شود.

کانتورینگ صورت‌های گرد؛ صورتی ظریف‌تر و زیباتر با ترفندهای کانتورینگ

صورت‌های گرد معمولا تپل‌تر و درشت‌تر از صورت‌های دیگر دیده می‌شوند. به همین دلیل باید نواحی کناری صورت تیره‌تر شوند و بینی هم یک حالت کشیده‌تری پیدا کند. با کمک کانتورینگ می‌توانید صورت‌های گرد را کشیده‌تر و لاغرتر نشان دهید.

برای کانتور صورت‌های گرد باید با استفاده از یک اسفنج کناره‌های شقیقه، اطراف فک و گردن را تیره کنید. پیشانی، بینی، گونه‌ها و اطراف لب را هم باید هایلایت روشن‌تر کنید. از روش‌های کانتورینگ می‌توانید برای آرایش لب هم استفاده کنید تا لب‌هایی برجسته‌تر و قرینه داشته باشید.

کانتورینگ صورت گرد و تپل

کانتورینگ صورت‌های قلبی؛ رازهایی برای چهر‌ه‌ای دلنشین‌تر

صورت‌های قلبی به صورت‌هایی می‌گویند که ابعاد پیشانی و گونه‌ها نسبت به چانه بیشتر و بزرگ‌تر باشد. برای یک متعادل سازی صورت‌های قلبی باید نواحی پیشانی و شقیقه‌ها را تیره‌تر و قسمت‌های چانه یا فک و استخوان‌های گونه را روشن‌تر کنید. افرادی که صورت قلبی دارند بهتر است رژگونه را روی استخوان گونه‌های خود بزنند زیرا چهره آن‌ها جذابیت بیشتری پیدا می‌کند. برای آرایش چشم هم باید با توجه به مدل چشم‌های خود توجه کنید تا بعد از زاویه‌سازی صورت چهره دلنشین‌تری داشته باشید.

کانتورینگ صورت‌های بیضی؛ آرایش ترمیمی برای صورت‌های کشیده و لاغر

صورت‌های بیضی یکی از متعادل‌ترین جام‌های صورت به شمار می‌روند. این صورت‌ها به شکل تخم مرغ برعکس هستند و بعد از کانتورینگ و آرایش زیبایی خیره‌کننده‌ای پیدا می‌کنند. برای کانتور صورت‌های بیضی باید وسط پیشانی، روی چانه و زیر چشم‌ها را هایلایت تیره و روشن کنید. اگر چشم‌های پف‌داری یا افتادگی پلک دارید با ترفندهای آرایش چشم پف دار می‌توانید جذابیت صورتتان را بعد از کانتورینگ چند برابر کنید. برای مدل رژگونه هم باید با توجه به رنگ رژ و فرم صورت خود توجه کنید تا چهره شما بعد از زاویه سازی مصنوعی نشود.

کانتورینگ صورت بیضی

کانتورینگ صورت‌های لوزی؛ با انجام چند نکته ساده زیباتر شوید

صورت‌های لوزی معمولا چانه و پیشانی تیزی دارند. برای اینکه این صورت‌ها گرد و متعادل دیده شوند باید قسمت‌های پیشانی، چانه و زیر چشم‌ها را هایلایت روشن و گونه‌ها را هایلایت‌های تیره‌تر کرد. برخی اوقات افراد بسیاری صورت‌های لوزی و درشتی دارند و بهتر است از ترفندهای آرایش برای لاغر نشان دادن صورت استفاده کنند. متعادل سازی صورت به همراه ترفندهای آرایشی باعث می‌شود تا صورت شما ظریف‌تر دیده شود.

کانتورینگ صورت‌های مربعی و مستطیلی؛ یک زاویه سازی بی‌نظیر به روش حرفه‌ای‌ها

برای کانتور کردن صورت‌های مربعی و مستطیلی باید گوشه‌های صورت را تیره کرد. در صورت‌های مستطیلی باید با کانتور پیشانی و چانه کمک می‌کنیم تا ارتفاع صورت هم کمتر دیده شود. برای متعادل سازی صورت‌های مربعی و مستطیلی باید زیر چشم‌ها را هایلایت روشن و اطراف چانه را هایلایت متوسط زد. قسمت‌های شکسته صورت مانند اطراف فک، پیشانی، کناره‌های بینی‌های تیز و زیر استخوان گونه هم باید با کرم‌های تیره هایلایت شوند.

کانتورینگ صورت مربعی و مستطیلی برای زاویه سازی

چند نکته مهم برای کانتورینگ صورت، ترفندهای زاویه سازی حرفه‌ای

شاید تصور کنید که با توجه به توضیحات گفته شده کانتورینگ صورت کار ساده‌ای است و می‌توان بدون هیچ دردسری آن را انجام داد. اما باید در هنگام کانتور صورت به نکته‌های ریز و ساده‌ای توجه کنید که کار متعادل‌سازی را حرفه‌ای و بدون نقص انجام دهید. نکته‌های مهم کانتور صورت عبارتند از:

  • محو کردن خط بین کرم پودر و هایلایتر
  • استفاده از هایلایت تیره برای کوچک نشان دادن و استفاده از هایلایت روشن برای بزرگ نشان دادن بخش‌های مختلف صورت
  • افرادی که پیشانی کوتاه دارند باید از قسمت رویش مو به سمت پایین پیشانی را هایلایت روشن کنند.
  • افرادی که پیشانی بلندی دارند باید از قسمت رویش مو به سمت پایین پیشانی را هایلایت تیره کنند.
نکات مهم کانتورینگ صورت برای روش‌های حرفه‌ای

تلاش کردیم که در این مقاله از زیبابست به‌طورکامل توضیح دهیم که کانتورینگ صورت چیست و چه مراحلی دارد. اگر شما هم تجربه‌ای در زمینه متعادل سازی یا زاویه سازی صورت دارید می‌توانید در پایین همین صفحه با خوانندگان مجله زیبابست در میان بگذارید. انواع لوازم و ابزار مورد نیاز برای کانتورینگ صورت را هم می‌توانید در فروشگاه اینترنتی زیبابست با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خریداری کنید و در کمتر از 3 روز تحویل بگیرید.

امکان تعویض کالا تا 7 روز پس از خرید
امکان پرداخت هزینه در زمان تحویل کالا
ارسال رایگان خریدهای بالای 100 هزار تومان