مراقبت مو بعد از دکلره، نکاتی که به سلامت موی شما کمک می کند

دسته بندی : مقالات
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

اگر دوست دارید از موهای دکلره شده خود به نحو احسن مراقبت کنید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

نگهداری از موهای بلوند

بسیاری از خانم‌های ایرانی برای تغییر رنگ موی خود ناچار به استفاده از روش‌هایی می‌شوند که ممکن است به مو آسیب برساند. دکلره مو اولین و بهترین راهی است که از آن برای روشن کردن مو استفاده می‌شود. به صورت کلی با توجه به رنگدانه های تیره نژاد خانم های ایرانی، تغییر رنگ از موی تیره به روشن ملزم به انجام فرایند دکلره است. به همین خاطر تنها راهی که هر آرایشگری به خانم‌ها پیشنهاد می‌کند این است که پایه رنگ موهای خود را با دکلره روشن کند. دکلره به خودی خود آسیب جدی به موی خانم‌ها می‌رساند اما در این بین روش‌هایی وجود دارد که به مراقبت و محافظت موها بعد از انجام فرایند دکلره کمک می‌کند. اگر شما هم دوست دارید تا در مورد مراقبت موها بعد از دکلره اطلاعات کافی به دست آورید، در ادامه این مقاله حتما با فروشگاه لوازم آرایشی زیبابست همراه ما باشید.

مراقبت از موی دکلره شده

استفاده از شامپوی مناسب، اولین قدم برای حفظ موی دکلره شده

اولین قدم برای نگهداری موهای دکلره شده این است که از یک شامپوی مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده از شامپوی با کیفیت می‌تواند تا حد زیادی از خشکی مو بعد از دکلره، کش آمدن مو و حتی ریزش موها جلوگیری کند. پس حتما هنگام انتخاب شامپوی مناسب به این نکته توجه کنید و زمان و هزینه بیشتری را برای انتخاب بهترین شامپو و سایر محصولات مراقبتی مانند خرید روغن مو برای خود در نظر داشته‌باشید.

شامپوی مناسب موی بلوند

نحوه شست‌وشوی موی دکلره شده در حمام به چه صورت است؟

نحوه شست‌وشوی موهای دکلره شده در حمام به نسبت موهای که با رنگ معمولی رنگ شده است متفاوت است. توجه داشته باشید که شما به هیچ عنوان نباید از آب داغ داغ یا آب سرد سرد برای شستشوی موهای خود استفاده کنید. تنظیم دمای آب را به صورتی انتخاب کنید که آب نه خیلی داغ باشد و نه خیلی سرد باشد.

توجه داشته باشید که برای شستشوی موهای دکلره شده به هیچ عنوان نباید پس از استفاده از شامپو، موهای خود را چنگ بزنید. چنگ زدن موها موجب می‌شود که آسیب پذیری آن ها بیشتر شود و به راحتی از ریشه مو استحکام خود را از دست بدهد.

یکی دیگر از نکات مهمی که حین شستشوی مو باید به آن توجه کنید این است که هنگام شستشوی موهای خود، حجم کلی مو را به بالای سر خود نرسانید چرا که این حرکت موجب شکسته شدن تار مو می‌شود و استحکام موها را کم می‌کند.

نکته نهایی که برای شستشوی موها در حمام باید به آن توجه کنید نیز این است که به هیچ عنوان موهای خود را در حمام شانه نزنید. شانه زدن موها در داخل حمام موجب ریزش شدید موها می‌شود و در طول زمان با کم شدن حجم موها رو به رو خواهید شد.

شستشوی مناسب موهای بلوند

استفاده از ماسک مو برای نگهداری موهای دکلره شده

یکی دیگر از نکات قابل توجهی که باید در نظر داشته باشید؛ استفاده از یک ماسک مو برای داخل حمام است. پیشنهاد می‌کنیم برای درخشان شده هر چه بیشتر موهای خود از ماسک موهای حاوی روغن ارگان و یا روغن نارگیل استفاده کنید تا علاوه بر نگهداری مو، به درخشان شدن موها در حالت خشک شدن نیز کمک کند.

پس از استحمام موهای خود را خشک کنید و دور حوله نپیچانید

حالا که در مورد شستشوی موها در داخل حمام صحبت کردیم، بهتر است تا در مورد اشتباهات رایج نگهداری از موهای دکلره شده پس از استحمام نیز صحبت کنیم.

یکی از شایع‌ترین اشتباهاتی که خانم ها حین بیرون آمدن از حمام انجام می‌دهند این است که کل موهای خیس خود را پس از استحمام به دور حوله می‌پیچند. این عمل علاوه بر اینکه آسیب جدی به ریشه موها وارد می‌کند، باعث می‌شود که موی شما استحکام خودش را از دست بدهد و به ریزش مو شما را دچار کند.

علاوه بر این نکته، شانه زدن موهای خیس هم می‌تواند به ریزش مو دامن بزند و در بلند مدت روی کم حجم شدن موی شما تاثیر بگذارد.

شانه کردن درست موهای بلوند

استفاده از آبرسان مو، بهترین راه مراقبت بعد از دکلره

یکی دیگر از موارد مهم و ارزشمندی که باید به آن توجه کنید این است که حتما از یک آبرسان مناسب و با کیفیت برای موهای خود استفاده کنید. به صورت کلی برنامه‌ریزی برای داشتن روتین نگهداری از موها بعد از حمام، بسیار می‌تواند در نگهداری موهای شما تاثیر گذار باشد. اما چه روتینی می‌تواند برای موهای دکلره شده مناسب باشد؟

  • استفاده از روغن آرگان برای انتهای موهای
  • استفاده از شیر مو برای ساقه موهای دکلره شده
  • به کارگیری از اسپری آبرسان مو به جهت آبرسانی به ساقه موها
  • استفاده از اسپری های دو فاز برای نرمی و درخشندگی بیشتر موها
استفاده از روغن مو بهترین روتین موهای رنگ شده و دکلره شده

درمان کش آمدن مو بعد از دکلره، شامپوی خود را عوض کنید

یکی از موارد شایعی که خانم‌ها در اثر عدم مراقبت از موهای خود به آن دچار می‌شوند این است که با مسئله کش آمدن موهای خود بعد از دکلره رو به رو می‌شوند. در این شرایط شما برای پیشگیری از آسیب بیشتر به موی خود بایستی حتما شامپوی خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید که گاهی استفاده از شامپوهایی که مواد شیمیایی قوی دارد به کش آمدن موها و آسیب جدی رساندن به آن کمک می‌کند. پس اگر شما هم مشکل کش آمدن شدید موهای دکلره شده خود را دارید، بهتر است تا با خرید بهترین شامپو مانند شامپوهای فاقد سولفات، از موهای خود بتوانید بهتر از گذشته مراقبت کنید.

درمان ریزش مو بعد از دکلره چیست؟

ریزش موها یکی از مسائل طبیعی ای است که بعد از دکلره با آن مواجه خواهید شد. توجه داشته باشید که برای درمان ریزش موی دکلره شده راهی ندارید چرا که ریشه موها پس از دکلره ضعیف می‌شود و از دست دادن حجمی از موها کاملا طبیعی است. اما شما باید با مراقبت موها و همچنین مصرف قرص های ویتامین به بدن خود کمک کنید تا بتوانید در ماه های آینده نه تنها از ریزش موی خود جلوگیری کنید بلکه بتوانید حجم موهای از دست رفته خود را نیز مجددا به دست آورید.

نگهداری موهای دکلره شده از حرارت

خرید بهترین محصولات روتین مراقبت مو از زیبابست

ما در این مقاله شما را با روتین مراقبت از مو دکلره شده آشنا کردیم. حالا نوبت شماست تا در قسمت نظرات همراه ما باشید و نظرات و تجربیات ارزشمند خود را با سایر مخاطبان زیبابست در میان بگذارید. توجه داشته باشید که با توجه به مواردی که در این مقاله عنوان کردیم، مهم ترین قدم برای داشتن موی دکلره سالم این است که از محصولات روتین مراقبت از پوستی مناسبی استفاده کنیم. پس همین حالا برای سالم ماندن موهای خود اقدام کنید و بهترین و باکیفیت ترین محصولات روتین مراقبت از موها را از زیبابست تهیه کنید.

امکان تعویض کالا تا 7 روز پس از خرید
امکان پرداخت هزینه در زمان تحویل کالا
ارسال رایگان خریدهای بالای 100 هزار تومان